Personel
Klinika powstała z myślą o kobietach z problemami uroginekologicznymi. Specjalizujemy się wkompleksowej rehabilitacji kobiet, a w szczególności w terapii dna miednicy, rehabilitacji kobiet w ciąży i połogu. Pomagamy kobietom w leczeniu schorzeń dna miednicy, takich jak nietrzymanie moczu i stolca, obniżeniu narządów rodnych, w bólach w obrębie miednicy mniejszej, poprawie jakości życia intymnego po porodzie i operacjach uroginekologicznych.
Katarzyna Zamaro
Kasia jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi pracując jako fizjoterapeuta i masażystka w klubie fitness Holmes Place w Warszawie. Ciągły rozwój kompetencji z zakresu fizjoterapii pozwolił jej prowadzić treningi personalne dla osób z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu, oraz kobietom w ciąży, które chciały pozostać aktywne również w tym wyjątkowym okresie swojego życia. Sama jest mamą dwójki dzieci. Okres ciąży, porodu i połogu jeszcze bardziej zainspirował ją do pogłębiania wiedzy w tym temacie i jej ugruntowania na swoim własnym doświadczeniu.
Przez 5 lat prowadziła również zajęcia w Szkole Pleców w Centrum Rehabilitacji Humanus, ucząc jak utrzymać prawidłową postawę oraz zapobiegać urazom.
Obecnie prowadzi zajęcia w Olsztyńskiej Szkole Rodzenia Iwony Nadratowskiej.
Wykładowczyni Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.
Kasia wciąż udoskonala swoja wiedzę w zakresie pracy z kobietami w ciąży, połogu i po porodzie. Bierze aktywny udział w szkoleniach z fizjoterapii uroginekologicznej w całej Polsce.
Instruktorka zajęć grupowych dla kobiet w ciąży.
Szkolenia
- Integracyjna terapia blizn
- Instruktorka Hipnoporodu
- Spinning Babies- techniki aktywnego porodu
- Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej
- Medical Pregnancy Training
- Uroginekologia. Praktyka: badanie per vaginam i per rectum
- Szkolenie pt. "Poród to ruch"
- Podejście osteopatyczne w terapii kobiet
- Bolesne miesiączkowanie oraz endometrioza - praktyka fizjoterapeutyczna
- Częstomocz, pęcherz nadreaktywny, nietrzymanie moczu- diagnostyka różnicowa
- Trening Funkcjonalny w sporcie i rehabilitacji 2 moduły
- Metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich 5 modułów
- Techniki Energizacji Mięśni część 1, 2,
- Mięśniowo - powięziowe rozluźnianie (Myofascial Release)
- Technika Aktywnego Rozluźniania (Active Release Technique)
Hanna Zielińska
W lipcu 2022 r. uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Od października 2022r. jestem fizjoterapeutą w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. W styczniu 2023r. zapoczątkowałam rehabilitację ginekologiczną w Klinice Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Po odbyciu VI modułowego szkolenia, trwającego od października 2022 r. do września 2023 r., uzyskałam tytuł terapeutki uroginekologicznej. W swojej pracy zawsze staram się wysłuchać potrzeb Pacjentek, by wspólnie opracować cel i cieszyć się komfortem życia.
Martyna Mrozek
Martyna jest magistrem fizjoterapii, oraz absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Od trzech lat pracuje jako trener personalny zagłębiając wiedze m.in. w Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat.
Współpracuje z kobietami, które nie tylko chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, ale również chcą zadbać o stan swojego zdrowia. W Klinice dla kobiet Feminea, pomaga kobietom które na co dzień zmagają się z problemami takimi jak: rozejście kresy białej, nietrzymanie moczu. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii sportowej, oraz przygotowania motorycznego. Była sprinterka, a obecnie trenerka która łączy elementy fizjoterapii z treningiem siłowo-wytrzymałościowym dbając o zdrowie oraz sprawność sportowców, pomagając również osiągnąć wymarzaną sylwetkę tym, którzy jej potrzebują.
Spotkanie z Martyną na siłowni to świetny trening połączony z dobrą zabawą.
Osiągnięcia:
- Trener personalny
- Kurs masażu klasycznego i sportowego
- 1&2 stopień NCSC (National Certificate in Strenght & Conditioning).
Szkolenia z zakresu fizjoterapii sportowej i przygotowania motorycznego:
- Nowoczesne podejście do treningu motorycznego i fizjoterapii sportowej (2016) - Organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego
- Diagnostyka i leczenie dysplazji stawu kolanowego i biodrowego u dzieci i osób dorosłych
- Sport dzieci i młodzieży-prewencja urazów sportowych.
Natalia Palmowska
Umów się na spotkanie 666605955
Natalia jest dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Dodatkowo skończyła studia magisterskie na kierunku Ekonomia, jednak żywienie człowieka oraz sport są jej zdecydowanie bliższe. Stale rozwija się w zakresie dietetyki klinicznej sportowej. Natalia jest dietetykiem z niekonwencjonalnym podejściem do diety. Najważniejsze dla niej jest dobre samopoczucie i zdrowie pacjentów.
Jej ,,konikiem’’ jest dietetyka i suplementacja w sporcie. Oprócz bycia dietetykiem jest czynnym sportowcem, zawodowo trenuje jeździectwo, a dokładnie skoki przez przeszkody. Jest to jej druga pasja, którą może wykorzystywać w pracy ze sportowcami i ludźmi uprawiającymi na co dzień różne aktywności.
Ponadto Natalia zajmuje się leczeniem nadwagi i otyłości i zachęca swoich pacjentów do rozpoczęcia aktywności fizycznej, która poprawia efekty zastosowanej diety.
Specjalizacje:
- problemy z odchudzaniem, nadwagą, otyłością
- choroby autoimmunologiczne
- dieta sportowa
- problemy z gospodarką węglowodanową (cukrzyca, insulinooporność, hipoglikemia)
- problemy z tarczycą oraz gospodarką hormonów płciowych
- problemy trawienne (IBS, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, SIBO, zgaga, refluks).
"Z własnych doświadczeń mogę dzielić się z moimi pacjentami efektami stosowania odpowiednich zasad żywienia i dodać motywacji do działania."
Natalia Palmowska
Przyjmuje w każdy poniedziałek od 10:00 - 18:00.
Przed wizytą prosimy o wykonanie podstawowych badań tj:
- * Morfologia z rozmazem
- * Lipidogram
- * TSH
- * Aspat, alt, próby wątrobowe
- * Glukoza na czczo.
Badania ważne są 3 msc.